19/05/2022

PUBG Mobile yeni bir rekor kırıyor

PUBG Mobile şu an için dünyanın en çok indirilen, en çok oynanan ve en çok konuşulan mobil oyunu olarak tarihe adını yazdırıyor. Pek çok kişi oyunu hileler noktasında eleştirse de oynamaktan kendisini alamıyor ki, Hindistan’da 175 milyon yükleme ile en yüksek indirme sayısını gördü.

İş rakamlara geldiği zaman ise PUBG Mobile iplerin birçoğunu kolayca göğüslüyor. Bunlar arasında ise 734 milyon indirme ile dünya çapında en popüler oyun unvanını kazanması yer alıyor.

Elbette bu bilinir bir durum, peki, gelirler ne durumda? Bu popüler Battle Royale oyunu ücretsiz olmasına ücretsiz ancak oyun içinde birçok harcama yapılıyor. İşte bu harcamaların ve diğer gelirlerin PUBG Mobile’a getirisi: 3 milyar dolara ulaşmış durumda

Muazzam rakamlara ulaşan mobil oyunun, yeni verileri ise Sensor Tower’dan geldi.

Rakamlara göre PUBG Mobile onun rakibi olarak gösterilen, Garena Free Fire‘dan yaklaşık dört kat daha fazla gelir kazanmış durumda.

Sadece indirilme sayısını bile kısa sürede milyonlarca artıran oyunun ardından, Gerana 300 milyon dolar ile geliyor. Knives Out 260 milyon dolar ile bu listede yer alırken, daha geçen yıl hayatımıza katılan Call of Duty: Mobile ise 220 milyon dolar gelir ile karşımıza çıkıyor.

PUBG Mobile en çok yüzde 24 ile Hindistan’da kendisine oyunsever bulurken, ikinci sırada yüzde 16,7 ile Çin’deki kullanıcılara hitap ediyor. ABD’de ise yüzde 6,4 ile karşımıza çıkıyor.

Dünya çapında yakaladığı bu milyarlık gelirin en büyük kısmı ise Çin ve ABD merkezli oyunculardan geliyor.

Mobil oyun her geçen gün yeni güncellemeler ve modlar ile oyunseverlerin karşısına çıkıyor ve bu noktada gelirlerini artırıyor. Oyunun mevcut sezonunun ise 12 Temmuz 2020 tarihinde son bulacağı bekleniyor.

0 Comments

Leave a Comment

Takip Edin

GOOGLE PLUS

PINTEREST

FLICKR

INSTAGRAM

Popüler Yazılar

Arşiv

Son YazılarPopüler Etiket

Trabzon’un Güzellikleri
selamun aleyküm

selamun aleyküm

Haziran 27, 2016
Hath were you beast

Hath were you beast

Haziran 5, 2016

Sosyal Medya